Nóż między wersami
Nawigacja
Nóż między wersami
Opowiadania
Wiersze
Artykuły
Inne
Foto - video
O mnie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
O mnie

Image and video hosting by TinyPic

Nazywam się Marek Jura. Aktualnie studiuję filologię polską na UAM-ie. Piszę, od kiedy pamiętam. Na początku wiersze, potem opowiadania. Jest to dla mnie nie tylko forma ekspresji, ale też odkrywania siebie samego. Mam nadzieję, że ci, którzy tutaj zawędrują, będą czerpali z czytania tych kilkunastu kilobajtów tekstu taką samą radość jak ja z ich pisania... nawet jeżeli wciąż daleko im do doskonałości.
Opowiadania, które wrzuciłem na stronę, podzieliłem ze względu na gatunek. Oczywiście nie wszystkie nie da się jednoznacznie zaklasyfikować, jednak myślę, że ułatwi to Wam dotarcie do tych najbardziej Was interesujących. Skrót HR oznacza, że opowiadanie było publikowane w serwisie "Horror Rewievs", zaś K - w czasopiśmie literackim "Kozirynek"
Wiersze są przyporządkowane do jakby-tomików, w jakie je zbierałem (jakby, bo oczywiście nie zostały tak nigdzie wydane), poczynając od najnowszych (u góry), aż do tych najstarszych, z czasów licealnych (co nie znaczy, że było to Bóg wie jak dawno ;)). Te na samej górze nie są (przynajmniej jeszcze) przyporządkowane do żadnego "tomiku", chociaż uznałem je za warte umieszczenia na stronie.
Dział Artykuły zawiera mniej już jeszcze mniej naukowe rozważania na niektóre tematy. Skrót NM oznacza, że były one publikowane w gazecie "Nasze Miastko", GS - w serwisie "Grimuar Sferowca". Pozostałe mają charakter bardziej popularnonaukowy.
Inne to teksty, których nie mogłem przyporządkować do żadnej z powyższych kategorii.
Mam świadomość, że utwory, które tu publikuję wymagają jeszcze dużego nakładu pracy, by dało się je czytać bez odruchu ziewania czy dziwnego odczucia niezrozumienia, co tez autor miał na myśli (w skrócie: wtf). Do tego dochodzą jeszcze całe kilogramy młodzieńczej naiwności i patetyczności, obecnych szczególnie w starszych utworach (w tym nowych, mam nadzieję, pojawiających się nieco rzadziej). Ciężko też uciec mi od horroryzowania opowiadań, które bynajmniej horrorami nie są, a czasem i melodramatyzowania samych horrorów. Jeśli dodamy do tego natrętną podniosłość wierszy... W każdym razie zdaję sobie sprawę, że wciąż muszę wiele poprawić. Dlatego proszę Was o szczere opinie o tym, co pisze. Nawet jeżeli są krytyczne. A jeśli znajdziecie też parę zalet - będzie to świetną motywacją do prowadzenia tej strony i dalszego pisania!

(- jeśli chcecie być na bieżąco z kolejnymi utworami, zapraszam do polubienia strony na facebooku! - https://www.facebook.com/pages/MarekJ-Nóż-miedzy-wersami/1543725052530162?ref=hl)


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu